Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

22. 3. 2018 jsme s dětmi z mateřské školy v Horní Stropnici přivítali jaro lidovým22. 3. 2018 jsme s dětmi z mateřské školy v Horní Stropnici přivítali jaro lidovýmzvykem - vynášením Morany.Na dopolední vycházku k říčce Stropnici jsme se předem připravili. Vytvořili jsme pannu Moranu ze slámy, oblékli ji do šatů, namalovali obličej a upletli copánky.

Naučili jsme se jarní písničky a básničky, které jsme zazpívali a odříkali u vody. Následně jsme Moranu zapálili a hodili do říčky. Pozorovali jsme, jak daleko jí proud vody odnese. Touto tradicí jsme zahnali zimu.

Lenka Farrell