Ve středu 6. prosince 2017 opět navštívila naši školu pardubická agentura Pernštejni.
Tentokrát předvedla žákům první až deváté třídy představení nazvané Staré pověsti české. Žáci se tak mohli zábavnou formou seznámit s nejstaršími dějinami českých zemí. Během jedné vyučovací hodiny se žáci potkali s praotcem Čechem a praotcem Lechem, s kněžnou Libuší a jejími sestrami Kazi a Tetou, Přemyslem Oráčem, Horymírem, Šemíkem a dalšími postavami českých dějin.

Některé děti se dokonce samy na chvíli ocitly v roli členů Čechovy družiny. Před samým závěrem žáci odměnili protagonisty bouřlivým potleskem za sehraný souboj tak, jak se asi odehrával před mnoha staletími.
Na závěr si „Pernštejni“ připravili pro žáky opakovací vědomostní kvíz, který děti zvládly na výbornou, když je nezaskočila ani otázka, odkud praotec Čech se svou družinou přišel.
Jitka Hokrová