Ve středu 22. září se v aule naší školy konalo výchovné divadelní představení „Divadelní cestopis aneb Evropou od renesance po realismus“ pro V. až IX. třídu. Žáci tak byli seznámeni se souborem ukázek z nejslavnějších evropských divadelních her od středověku po české národní obrození.
J. Hokrová

„Přijeli k nám dva milí a vtipní pánové z Hradce Králové, kteří nám přehráli (většinou tragické) úryvky divadelních her významných literátů 16. až 19. století, jako například Hamleta od W. Shakespeara, komedii Dell’Arte Zdravý nemocný od Molliéra, Sluha dvou pánů od C. Goldoniho, Cyrana z Bergeracu od E. Rostanda a Maryšu od A. a V. Mrštíků. Bylo to vtipné a poučné představení, moc se nám to líbilo a doufáme, že někdy zase přijedou. “
Š. Kuželová, IX. třída

Z ohlasů žáků:
„Herci zakomponovali i jednu žákyni z 9. ročníku do jedné scény. Podle mě nejlépe a nejvtipněji zahrané dílo bylo Sluha dvou pánů.“
„Jejich výkon, který byl podán zábavnou formou, se nám moc líbil.“
„Bylo to zábavné.“
„Byly to vzdělávací báječné komedie.“
„Byli hodně vtipní, celou hodinu jsme se smáli.“
Žáci IX. třídy