Dne 27. 9. 2017 se vypravily předškolní děti na vycházku do Bedřichova. Všichni jsme se moc těšili k panu Eriku Kučerovi na jízdu vláčkem. Bylo krásné počasí a na nádraží už na nás čekala paní Marie Kučerová s paní průvodčí, která nám rozdala jízdenky, bez kterých bychom nemohli cestovat. Nasedli jsme všichni do vagonku, pan výpravčí plácačkou a píšťalkou dal povel k odjezdu a vlak se rozjel. Lokomotiva „čmoudila,“ projížděla zatáčkami okolo rybníčků, sedícího vodníka pod vrbou, kolem podzimních barevných kytiček, dvou vagonů plných štěrku, minula dřevěný domeček a než jsme se nadáli, souprava zastavila. Pan strojvedoucí pak nasměroval lokomotivu na zpáteční cestu.

Cestování vláčkem se nám moc líbilo. A to jsme nevěděli, že na nás čeká ještě jedno překvapení. Paní hostitelka nám ukázala malou vlakovou soupravu u domu, kterou pan Kučera uvedl do pohybu a my jsme souběžně cupitali vedle ní. Chlapci a děvčátka by si nejraději ještě u mašinek pohráli, ale museli jsme se vrátit do školky na oběd. Neradi jsme se loučili s panem výpravčím, strojvůdcem a mašinkami. Za pozvání manželům Kučerovým moc děkujeme.

Magda Mikšovská