Ve středu 18. 5. 2016 vyrazilo čtyřicet dětí z mateřské školy na výlet do zámku Třeboň. Před osmou hodinou jsme netrpělivě nastoupili do autobusu a vyrazili.
V Třeboni děti posvačily na nádvoří zámku a společně jsme se vydali do Schwarzenberského sálu, kde na nás čekali herci z Pohádkového divadla Marka Dobrodinského.

Poté, co se všichni usadili na židle a koberec, začalo divadlo „O čarodějnici Xsíxsáře“. Během pohádky jsme prošli přes nádvoří do dalších zámeckých prostorů. Nakonec si děti s herci opět ve Schwarzenberském sále zatančily na pohádkové písně.
Protože nám přálo počasí, mohli jsme se po kulturním zážitku vydat na procházku do zámecké zahrady, kde byl také čas na odpočinek a něco dobrého k snědku. Celý výlet jsme zakončili procházkou po hrázi rybníka „Svět“.
Mgr. Jana Vondráčková