Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

 Dne 30. 4. 2014 a 2. 5. 2014 se v naší škole připomínal Den Země. 

Ve středu 30. 4. se jako každoročně celá škola odebrala na brigádu do lesů. 1., 5., 7., 8. třída tvořili spolu s třídními učiteli první skupinu, která se vydala k Olbramovu. Druhou skupinu představoval zbytek školy a jejich doprovod, ti se vydali směrem na Černé Údolí. Obě skupiny vytahovaly z porostu vyřezané břízky a připravovaly je na hromady ke štěpkování.

Byl to náročný den, ale rádi jsme pomohli našim lesům.


V pátek 2. 5. 2014 se v areálu školy konaly soutěže osmi týmů (Dinosauři, Lvi, Smajlíci, Hollywoodi, Vetřelci, Dalmatini, Skřeti, Supermani). Ráno v osm hodin vyrážely týmy se svými veliteli, žáky deváté třídy, soutěžit. Čekalo nás osm soutěžních stanovišť: přeprava jednoho žáka, který seděl na fošně, po PET lahvích, dále třídění odpadu, přiřazování přírodnin, seřazování potravních řetězců, poznávání brambor, cvrnkání kuliček, kuželky a slalom poslepu, skládání světadílů a přiřazování charakteristických plodin k jednotlivým světadílům.
Dle bodů u jednotlivých stanovišť se určilo pořadí týmů. Někteří byli první a jiní zase poslední. Byl to povedený den, který jsme zakončili společným obědem.


Gabriela Charvátová, Tereza Gondeková