Zdravá 5

Pro 4. a 5. třídu bylo čtvrteční ráno na začátku února ve znamení správné výživy.
První část programu byla teoretická, dozvěděli jsme se,...

Číst dál...
Děti z Harbachu v Horní Stropnice
Exkurze MŠ na Bedřichovské soukromé dráze

Dne 22. 9. 2016 se vydala podívat naše mateřské škola na soukromé vlakové nádraží do Bedřichova. Byli jsme pozváni panem Erikem Kučerou. Po...

Číst dál...
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv

zakladni-skolaBudova školy stojí zhruba ve středu obce Horní Stropnice od roku 1977. Mateřská škola sídlí v budově bývalé obecné školy vzdálené od výše zmiňované asi 200 metrů.

Základní školu tvoří čtyři budovy propojené chodbami a kotelna. V prvním pavilonu se nacházejí šatny, kabinety a třídy 1. stupně (1. - 5. třídy).

Ve druhém, který je patrový, najdeme ředitelnu, sborovnu, šatny, kabinety, pracovnu hospodářky školy a třídy 2. stupně (6. - 9. třídy), dále pak učebnu chemie a fyziky, cvičnou kuchyni a učebnu výpočetní techniky. Třetí budova školy je rovněž patrová. V přízemí se rozkládá tělocvična a školní dílna, v patře pak dvě družiny a aula pro všechny žáky školy. Poslední část objektu tvoří kuchyně a jídelna.

materska-skolaK areálu základní školy patří přilehlé pozemky se záhony, skleníkem a velkým školním hřištěm. Celková rozloha je 4,4 hektaru a venkovní volná plocha je 3,9 hektaru. K mateřské škole přísluší areál o velikosti 0,5 hektaru.

Stropnickou základní školu a mateřskou školu navštěvují děti z Horní Stropnice a přilehlých vesnic.