V úterý 1. 10. 2019 čekala na III. a IV. třídu cesta časem. Průvodcem po třísovském oppidu a zřícenině hradu Dívčí kámen byl pan Tomáš Smrž z centra ekologické a globální výchovy Cassiopeia v Českých Budějovicích.
Cesta staletími začala u lípy v Třísově, kde jsme se u kapličky z 18. století několika rychlými otočkami dostali do 13. století a posléze jsme dohopsali do století prvního - do doby Keltů. Hledali jsme, co vše tato kultura znala a vytvářela, kde žili, jak bojovali, jaké měli rituály. Přivolávali jsme déšť, vymýšleli bitevní taktiku a stihli jsme také odpočívat u kamenné mohyly.

Přeběhnutím louky jsme se rozloučili s Kelty a jako mávnutím proutku nás vítal hrad Dívčí kámen. Zde jsme se seznamovali s tím, jak se žilo ve středověku. Hledali jsme odpovědi na otázky, které nám pan Smrž poschovával po horní části hradu. V malých skupinkách se z nás stali historičtí badatelé.
Počasí bylo zpočátku studené, ale s postupujícím dopolednem na nás vykouklo sluníčko a dělalo nám společnost po zbytek výletu.
Mgr. Jana Míšková
třídní učitelka III. třídy