Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Read more
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Dva dny před koncem školního roku 2018/ 2019 si nejstarší žáci z I. stupně naší školy připravili pro své mladší kamarády z I. - IV. třídy překvapení v podobě soutěží a her, kterými provázeli převlečení do různých pohádkových či skoropohádkových postav.
Trasa pohádkového lesa vedla kolem koupaliště v Horní Stropnici směrem na Dlouhou Stropnici a objevily se zde víly, pirátky, zakletá princezna, myška Minnie, čarodějnice i princezna se zlatou hvězdou na čele, nechyběli ani rybář, policisté a zloděj nebo šašek a kovboj.


Páťáci na osmi stanovištích prověřili nejen sílu a rychlost, ale také vědomosti svých mladších spolužáků. Děti skákaly v pytlích, přes švihadla, házely šipky, driblovaly s míčem, zkusily si slalom s florbalovou hokejkou, běhaly na rychlost, mrštně se proplétaly provázkovým „laserbludištěm“, dřepovaly, klikovaly a dokonce i honily zloděje. Jako odpočinkové aktivity na ně čekalo lovení rybiček, poznávačka ryb, květin a zvířat, skládání puzzle, vědomostní kvíz či hádanky. Každý si odnesl sladkou odměnu či hračku a na pohádkovou kartičku dostal razítko a písmenko. Po absolvování všech osmi stanovišť si na kartičce mohli přečíst, že jsou šikulové.
Páťáci zaslouží velikou pochvalu, celou akci si připravili sami, zajistili si odměny, vymysleli soutěže i kostýmy, vše si pečlivě promysleli a výsledek stál za to. Udělali ve velmi parném dni radost nejen dětem, ale věřím, že i jejich vyučujícím.

Mgr. Jana Míšková
zastupující třídní učitelka