Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko naší školky. Nejdříve jsme se seskupili uvnitř zbrojnice okolo Filipa a Michala Kusákových, kteří nám vyprávěli, čím vším se dobrovolní hasiči zabývají. Ukázali nám, kde mají umístěné pracovní kombinézy, jak funguje dýchací přístroj a kdy se používá.

Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Dva dny před koncem školního roku 2018/ 2019 si nejstarší žáci z I. stupně naší školy připravili pro své mladší kamarády z I. - IV. třídy překvapení v podobě soutěží a her, kterými provázeli převlečení do různých pohádkových či skoropohádkových postav.
Trasa pohádkového lesa vedla kolem koupaliště v Horní Stropnici směrem na Dlouhou Stropnici a objevily se zde víly, pirátky, zakletá princezna, myška Minnie, čarodějnice i princezna se zlatou hvězdou na čele, nechyběli ani rybář, policisté a zloděj nebo šašek a kovboj.


Páťáci na osmi stanovištích prověřili nejen sílu a rychlost, ale také vědomosti svých mladších spolužáků. Děti skákaly v pytlích, přes švihadla, házely šipky, driblovaly s míčem, zkusily si slalom s florbalovou hokejkou, běhaly na rychlost, mrštně se proplétaly provázkovým „laserbludištěm“, dřepovaly, klikovaly a dokonce i honily zloděje. Jako odpočinkové aktivity na ně čekalo lovení rybiček, poznávačka ryb, květin a zvířat, skládání puzzle, vědomostní kvíz či hádanky. Každý si odnesl sladkou odměnu či hračku a na pohádkovou kartičku dostal razítko a písmenko. Po absolvování všech osmi stanovišť si na kartičce mohli přečíst, že jsou šikulové.
Páťáci zaslouží velikou pochvalu, celou akci si připravili sami, zajistili si odměny, vymysleli soutěže i kostýmy, vše si pečlivě promysleli a výsledek stál za to. Udělali ve velmi parném dni radost nejen dětem, ale věřím, že i jejich vyučujícím.

Mgr. Jana Míšková
zastupující třídní učitelka