Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Read more
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Ve čtvrtek 13. června vyrazila II. třída na interaktivní výstavu Dobrodružství s technikou na výstaviště do Českých Budějovic. Vyjeli jsme v 7:30 hod linkovým autobusem z Horní Stropnice. Po Budějovicích jsme cestovali městskou hromadnou dopravou. Na výstavišti jsme byli jako jedni z prvních. Dali jsme si svačinu a zanedlouho kolem nás začaly proudit davy školáků z jiných škol. Výstava slavnostně začala v 10:00 hod. Pro děti bylo připraveno zhruba 230 stanovišť. Celá řada škol, firem a organizací zde prezentovala různé technické, elektrotechnické a řemeslné exponáty. Cílem této výstavy bylo podpořit tvořivost, zručnost i kreativitu dětí a zvýšit jejich zájem o technické a přírodovědné vzdělávání.

Děti si vyzkoušely různé pokusy, fyzikální experimenty, řemesla, 3D brýle, elektrická kola, elektromobily… Strávili jsme zde přes 4 hodiny, které neskutečně rychle utekly. Všichni jsme si to opravdu užili a byli jsme plní nových zážitků a dojmů. Aby byla naše výprava zajímavější, využili jsme při zpáteční cestě vlakové spojení do Jakule. Odtud nám navazoval autobus do Horní Stropnice, kam jsme přijeli v 16, 30 hod. 

Ještě dlouho budeme na tento zážitkový den vzpomínat!
Mgr. Jana Rosecká