Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko naší školky. Nejdříve jsme se seskupili uvnitř zbrojnice okolo Filipa a Michala Kusákových, kteří nám vyprávěli, čím vším se dobrovolní hasiči zabývají. Ukázali nám, kde mají umístěné pracovní kombinézy, jak funguje dýchací přístroj a kdy se používá.

Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Ve čtvrtek 13. června vyrazila II. třída na interaktivní výstavu Dobrodružství s technikou na výstaviště do Českých Budějovic. Vyjeli jsme v 7:30 hod linkovým autobusem z Horní Stropnice. Po Budějovicích jsme cestovali městskou hromadnou dopravou. Na výstavišti jsme byli jako jedni z prvních. Dali jsme si svačinu a zanedlouho kolem nás začaly proudit davy školáků z jiných škol. Výstava slavnostně začala v 10:00 hod. Pro děti bylo připraveno zhruba 230 stanovišť. Celá řada škol, firem a organizací zde prezentovala různé technické, elektrotechnické a řemeslné exponáty. Cílem této výstavy bylo podpořit tvořivost, zručnost i kreativitu dětí a zvýšit jejich zájem o technické a přírodovědné vzdělávání.

Děti si vyzkoušely různé pokusy, fyzikální experimenty, řemesla, 3D brýle, elektrická kola, elektromobily… Strávili jsme zde přes 4 hodiny, které neskutečně rychle utekly. Všichni jsme si to opravdu užili a byli jsme plní nových zážitků a dojmů. Aby byla naše výprava zajímavější, využili jsme při zpáteční cestě vlakové spojení do Jakule. Odtud nám navazoval autobus do Horní Stropnice, kam jsme přijeli v 16, 30 hod. 

Ještě dlouho budeme na tento zážitkový den vzpomínat!
Mgr. Jana Rosecká