Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Read more
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Dne 17. 4. se žáci zúčastnili výukového programu „Věda nás baví“. První o čem nám začali instruktoři povídat, bylo, jak planeta vznikla a jak se vyvíjela. Hned při prvním pokusu jsme pomocí vody, oleje a kuličky z modelíny udělali vrstvy planety Země. Další pokus spočíval v tom, že jsme dostali různé barvy modelíny a měli jsme sestavit model planety Země, poté jsme model rozřízli a dozvěděli jsme se, z čeho se Země skládá.

Další povídání bylo o pohybu litosférických desek. Dozvěděli jsme se, jak a jakými směry se litosférické desky pohybovaly. K tomu se vázal pokus, ve kterém jsme udělali dráhy litosférických desek pomocí papíru a špendlíků. A jako poslední pokus jsme pomocí kelímků a obarveného písku sestavili vrstvy půdy.
Tento program byl velmi poučný a zajímavý, všechny to hodně bavilo.

Jan Charvát