Dne 20. 3. 2019 byly do naší základní školy pozvány okolní mateřinky. Proběhla
6. přehlídka malých zpěváčků v rámci konání „Zvonku z Novohradských hor.“ Na začátku přivítala pí. Bc. Ivana Hokrová všechny přítomné hosty, rodiče, pedagožky a děti. Úspěšný průběh nám popřáli pan ředitel PaedDr. Jaroslav Baláš s p. Ing. Františkem Vaněčkem místostarostou naší obce. Na podiu se vystřídali chlapci a děvčátka z pěti mateřských škol.

Zazněly písničky jednotlivců, dvojic, ale i celých skupinek. Některé děti zpívaly hlasitě a odvážně, jiné potichu a nesměle. Byli i tací, kteří se při zpěvu usmívali. Atmosféra byla báječná. Diváci nadšeně tleskali. Za své výkony všichni získali diplom a odměnu. Děkujeme p. starostovi Václavu Kučerovi, který věnoval finanční prostředky na dárky a pohoštění přítomných účastníků.

Magda Mikšovská