Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Read more
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Před další výpravou za novými zážitky a poznatky v našem krajském městě jsme si se žáky IV. třídy připomněli vydařenou výpravu na exkurzi do Jihočeského divadla.

Celý výlet s nádechem vánočního času, avšak bez zimní sněhové peřiny, která nás v posledních týdnech občas přikryje, se nám všem velmi líbil a moc rádi na něj vzpomínáme a necháváme se unášet příjemnými vzpomínkami, které jsme si nejen z divadla odvezli. Pro oživení vzpomínek jsme si přečetli vydařené reflexe našich dvou žáků.
Mgr. Anna Mášová

Výlet do Českých Budějovic
Dne 19. 12. jsme navštívili s paní učitelkou vánoční České Budějovice. Ráno jsme měli sraz v 7:15 hod. u školy. Jeli jsme linkovým autobusem.
V Českých Budějovicích nám paní učitelka koupila jízdenku na MHD v hodnotě 7,- Kč. Po vystoupení z MHD na Senovážném náměstí jsme šli do budovy České pošty, odkud jsme poslali námi vytvořená vánoční přáníčka pro rodiče.
Pak jsme navštívili Jihočeské divadlo s výukovým programem. Byla tam paní, která měla pro nás připravenou hru s úkoly po celém prostoru divadla. V divadle jsme měli možnost se podívat do prostorů, které jsou pro obyčejné lidi utajeny. V divadle se mi nejvíce líbilo plnění úkolů, na kterých jsme pracovali s kamarádem Davidem.
Po návštěvě divadla jsme se šli podívat na adventní trhy na náměstí. Byli jsme hodní a tak nám paní učitelka dovolila rozchod po náměstí na půl hodiny. V naší skupince nás bylo pět kamarádů. Šel jsem s Alešem, Oskarem, Šimonem a Davidem. Na trzích jsem nakoupil drobné dárečky pro moje rodiče, měli z nich obrovskou radost.
Na nádraží jsme s kamarády čekali na autobus domů. Tento výlet byl nádherný. Dnes mým rodičům přišla i poslaná přáníčka. Maminka byla dojatá.
Matěj Dvořáček

Výlet do divadla
Do školy jsem přišel krátce před 7:15 hod. Ještě pár minut jsme čekali a po nastoupení do autobusu jsme se rozjeli. Cesta byla dlouhá, ale díky hraní slovního fotbalu s Davidem a Ivetou to bylo mnohem rychlejší. Potom jsme jeli MHD k České poště, odkud jsme odeslali vánoční pohledy a šli jsme do Jihočeského divadla.
V divadle nás přivítali zaměstnanci divadla, kteří si pro nás připravili hru s pěti stanovišti. Konkrétně to bylo vybarvování, pantomima, puzzle, komiks a určování pomocí šipek. U každého stanoviště jsme dostali kartičku s písmeny. Potom jsme dostali karty s názvy zaměstnanců v divadle. Já jsem si vytáhl choreografa. Následně jsme si prošli různé kabinky a podívali se na nácvik hry Kominíček. Celkově jsme prošli šatny, jeviště, baletní sál, půdu a potom jsme se rozloučili.
Pak jsme šli na vánoční trhy, kde jsme se rozdělili do skupin, ve kterých jsme byli v divadle. V naší skupině byli: Matěj, Šimon, Aleš, David a Oskar. Nakonec jsme si dali malinký rozchod v Merkury centru a po rozchodu jeli domů. Ještě po výletě jsme někteří odcházeli na atletiku.
Oskar Blíženec