Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko naší školky. Nejdříve jsme se seskupili uvnitř zbrojnice okolo Filipa a Michala Kusákových, kteří nám vyprávěli, čím vším se dobrovolní hasiči zabývají. Ukázali nám, kde mají umístěné pracovní kombinézy, jak funguje dýchací přístroj a kdy se používá.

Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Před další výpravou za novými zážitky a poznatky v našem krajském městě jsme si se žáky IV. třídy připomněli vydařenou výpravu na exkurzi do Jihočeského divadla.

Celý výlet s nádechem vánočního času, avšak bez zimní sněhové peřiny, která nás v posledních týdnech občas přikryje, se nám všem velmi líbil a moc rádi na něj vzpomínáme a necháváme se unášet příjemnými vzpomínkami, které jsme si nejen z divadla odvezli. Pro oživení vzpomínek jsme si přečetli vydařené reflexe našich dvou žáků.
Mgr. Anna Mášová

Výlet do Českých Budějovic
Dne 19. 12. jsme navštívili s paní učitelkou vánoční České Budějovice. Ráno jsme měli sraz v 7:15 hod. u školy. Jeli jsme linkovým autobusem.
V Českých Budějovicích nám paní učitelka koupila jízdenku na MHD v hodnotě 7,- Kč. Po vystoupení z MHD na Senovážném náměstí jsme šli do budovy České pošty, odkud jsme poslali námi vytvořená vánoční přáníčka pro rodiče.
Pak jsme navštívili Jihočeské divadlo s výukovým programem. Byla tam paní, která měla pro nás připravenou hru s úkoly po celém prostoru divadla. V divadle jsme měli možnost se podívat do prostorů, které jsou pro obyčejné lidi utajeny. V divadle se mi nejvíce líbilo plnění úkolů, na kterých jsme pracovali s kamarádem Davidem.
Po návštěvě divadla jsme se šli podívat na adventní trhy na náměstí. Byli jsme hodní a tak nám paní učitelka dovolila rozchod po náměstí na půl hodiny. V naší skupince nás bylo pět kamarádů. Šel jsem s Alešem, Oskarem, Šimonem a Davidem. Na trzích jsem nakoupil drobné dárečky pro moje rodiče, měli z nich obrovskou radost.
Na nádraží jsme s kamarády čekali na autobus domů. Tento výlet byl nádherný. Dnes mým rodičům přišla i poslaná přáníčka. Maminka byla dojatá.
Matěj Dvořáček

Výlet do divadla
Do školy jsem přišel krátce před 7:15 hod. Ještě pár minut jsme čekali a po nastoupení do autobusu jsme se rozjeli. Cesta byla dlouhá, ale díky hraní slovního fotbalu s Davidem a Ivetou to bylo mnohem rychlejší. Potom jsme jeli MHD k České poště, odkud jsme odeslali vánoční pohledy a šli jsme do Jihočeského divadla.
V divadle nás přivítali zaměstnanci divadla, kteří si pro nás připravili hru s pěti stanovišti. Konkrétně to bylo vybarvování, pantomima, puzzle, komiks a určování pomocí šipek. U každého stanoviště jsme dostali kartičku s písmeny. Potom jsme dostali karty s názvy zaměstnanců v divadle. Já jsem si vytáhl choreografa. Následně jsme si prošli různé kabinky a podívali se na nácvik hry Kominíček. Celkově jsme prošli šatny, jeviště, baletní sál, půdu a potom jsme se rozloučili.
Pak jsme šli na vánoční trhy, kde jsme se rozdělili do skupin, ve kterých jsme byli v divadle. V naší skupině byli: Matěj, Šimon, Aleš, David a Oskar. Nakonec jsme si dali malinký rozchod v Merkury centru a po rozchodu jeli domů. Ještě po výletě jsme někteří odcházeli na atletiku.
Oskar Blíženec