Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko naší školky. Nejdříve jsme se seskupili uvnitř zbrojnice okolo Filipa a Michala Kusákových, kteří nám vyprávěli, čím vším se dobrovolní hasiči zabývají. Ukázali nám, kde mají umístěné pracovní kombinézy, jak funguje dýchací přístroj a kdy se používá.

Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Dne 12. 2. 2019 jela skupina dětí z naší mateřinky opět navštívit babičky a dědečky na Dobrou Vodu. Na setkání jsme se těšili a také dobře připravili. Přivezli jsme tři velké dvojitě vystřižené čtverce z růžové deky, které měly po všech stranách nastříhané úzké proužky.


Po přivítání jsme se posadili mezi babičky a naše společná odpolední práce začala. Malé dětské prstíky se snažily vytvářet uzlíky z postranních proužků. Ze začátku nám to šlo pomalu. Stařenkám šla práce pěkně od ruky, vzájemně jsme se radili a pomáhali si. Bylo to takové hravé šití bez jehly. Když jsme zauzlovali tři strany čtverců, vsunuli jsme připravený polštářek do námi ušitého obalu a mohli jsme dokončit poslední stranu. Ani ne za hodinu jsme se pyšnili třemi polštářky
v heboučkém povlaku. Naše rukodělné činnosti pokračovaly vytvářením masopustních klaunů. Každý z přítomných vystříhával z barevného papíru jednotlivé části této postavičky, ty pak slepoval dohromady a dozdobil fixami. Ještě nám zbývala chvilka času, kterou jsme vyplnili provlékáním tkaniček a vázáním kliček na papírové botičce. Při tak různorodé činnosti čas rychle ubíhal a museli jsme se rozloučit.
Děkujeme pí. Zdeňce Maškové, která s námi přítomnými strávila celé odpoledne a pí. ředitelce Evě Chaloupecké za pozvání do Domu pro seniory.

 

 

Magda Mikšovská