Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Read more
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Dne 12. 2. 2019 jela skupina dětí z naší mateřinky opět navštívit babičky a dědečky na Dobrou Vodu. Na setkání jsme se těšili a také dobře připravili. Přivezli jsme tři velké dvojitě vystřižené čtverce z růžové deky, které měly po všech stranách nastříhané úzké proužky.


Po přivítání jsme se posadili mezi babičky a naše společná odpolední práce začala. Malé dětské prstíky se snažily vytvářet uzlíky z postranních proužků. Ze začátku nám to šlo pomalu. Stařenkám šla práce pěkně od ruky, vzájemně jsme se radili a pomáhali si. Bylo to takové hravé šití bez jehly. Když jsme zauzlovali tři strany čtverců, vsunuli jsme připravený polštářek do námi ušitého obalu a mohli jsme dokončit poslední stranu. Ani ne za hodinu jsme se pyšnili třemi polštářky
v heboučkém povlaku. Naše rukodělné činnosti pokračovaly vytvářením masopustních klaunů. Každý z přítomných vystříhával z barevného papíru jednotlivé části této postavičky, ty pak slepoval dohromady a dozdobil fixami. Ještě nám zbývala chvilka času, kterou jsme vyplnili provlékáním tkaniček a vázáním kliček na papírové botičce. Při tak různorodé činnosti čas rychle ubíhal a museli jsme se rozloučit.
Děkujeme pí. Zdeňce Maškové, která s námi přítomnými strávila celé odpoledne a pí. ředitelce Evě Chaloupecké za pozvání do Domu pro seniory.

 

 

Magda Mikšovská