Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko naší školky. Nejdříve jsme se seskupili uvnitř zbrojnice okolo Filipa a Michala Kusákových, kteří nám vyprávěli, čím vším se dobrovolní hasiči zabývají. Ukázali nám, kde mají umístěné pracovní kombinézy, jak funguje dýchací přístroj a kdy se používá.

Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

V týdnu od 21. do 25. ledna 2019 absolvovali žáci sedmé třídy lyžařský výcvik pod vedením Mgr. Jana France. Já jsem na kurzu fungovala jako zdravotnice. Jako každý rok jsme využili místních příznivých podmínek pro běžkování a vyráželi jsme denně do okolí Hojné Vody.

Odjížděli jsme každý den po 8. hodině ranní objednaným autobusem od budovy naší základní školy. Celé dopoledne jsme běžkovali po doporučených vyznačených trasách. V nohách jsme měli vždy spousty kilometrů. Zasloužená pauza se svačinou nikdy nechyběla. Poslední den výcviku žáci poměřili své síly v závodě na čas. Zpět do Horní Stropnice jsme jezdívali krátce po poledni linkovým autobusem. Přestože stála většina dětí na běžkách poprvé v životě, dařilo se jim moc dobře.
Mgr. Jana Rosecká