Dne 21. 11. 2018 k nám do školky přišel na besedu k předškolním dětem místní myslivec.
V listopadu si vyprávíme o lese a jak je to se zvířátky v zimě. Nejdříve jsme si opakovali, jak se máme chovat na vycházce v lese. Jaká zvířátka tam žijí a čím se živí. Někteří kluci věděli, jak se v zimě zvěř přikrmuje. Prohlédli jsme si vycpaného bažanta a z vyprávění našeho hosta jsme se dozvěděli, kteří ptáci odlétají do teplých krajin.

Toto se nám pořád plete. Při kontrolní hádance, jací ptáčkové by
v zimě zahynuli, kdyby zde zůstali, jsme si zapamatovali hlavně vlaštovku, špačka a bílého čápa. Už víme, že sýkorce a kosovi zima nevadí. Také jsme si prohlédli
v časopisech Myslivost mnoho zvířátek a zazpívali písničku „Na tý louce zelený“. Panu Radku Kotrčovi za hezké vyprávění moc děkujeme.

Magda Mikšovská