Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko naší školky. Nejdříve jsme se seskupili uvnitř zbrojnice okolo Filipa a Michala Kusákových, kteří nám vyprávěli, čím vším se dobrovolní hasiči zabývají. Ukázali nám, kde mají umístěné pracovní kombinézy, jak funguje dýchací přístroj a kdy se používá.

Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Dne 2. 10. 2018 jela na návštěvu skupinka předškolních dětí z naší školky k babičkám a dědečkům do Domu seniorů na Dobrou Vodu. Tentokrát jsme měli domluvené setkání na téma procvičování pozornosti. K tomu máme spousty her v naší školce. Ve velké tašce jsme si s sebou přivezli obrázkové domino, pracovní listy s obrázky domácích zvířátek, barevné karty s příběhy a vystříhané puzzle nejznámějších pohádek.


Po přivítání jsme se posadili mezi seniory a začali hrát domino. To nám šlo náramně rychle. Všichni už umíme počítat do šesti. Při přiřazování obrázků a puntíků téměř nikdo ani na minutku nezaváhal. Skládání puzzle pohádek nám tak svižně nešlo. S úkoly, které jsme plnili v pracovních listech, jsme si vzájemně pomáhali. Při hře „Co tu bylo a už není“ byli všichni aktivní a téměř nikdo nemusel napovídat a pomáhat svému sousedovi. Na závěr našeho setkání jsme si zazpívali a nezbývalo, než se rozloučit.
Chlapci a holčičky dostali sladkou odměnu a slíbili, že se za měsíc zase přijedou na babičky a dědečky podívat.

Magda Mikšovská