Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Dne 6. 6. 2018 byli naši předškoláci pozváni na Dětský den pořádaný Domovem pro seniory Horní Stropnice v rámci mezigeneračního setkávání.
Neuměli jsme si představit, jak budeme prožívat oslavu s babičkami a dědečky. Hned po příjezdu jsme se uvelebili za budovou ve velkém dřevěném altánku. Tam jsme si zazpívali naše oblíbené písničky a mezitím přicházeli a přijížděli na vozíčcích obyvatelé domova se sestřičkami do zahrady. Pak už se děti mohly rozdělit do skupinek, které si odvedli vodník, víla, selka, Červená karkulka a Sněhurka.


S pohádkovými postavičkami se lépe a snáze soutěžilo. Děti navštívily stanoviště s puzzlemi, zaskákaly si v pytlích, trefovaly se do barevných kyblíčků míčkem, nosily malé míčky na lžíci. Nejdéle se zdržovaly u rybiček. Snaha chytit na udici rybku byla veliká. Některá stanoviště chlapci a děvčátka navštívili opakovaně. Sluníčko hřálo, a tak přišla vhod vanilková a limetková zmrzlina. Když si děti prošly všemi atrakcemi, osvěžily se nápoji, mohly si vybarvovat pohádkové postavičky na dekách. Na závěr paní ředitelka rozdala dětem odměny a společně jsme se vyfotografovali.
Za pozvání, přípravu pěkných soutěží a vykouzlenou příjemnou atmosféru celého odpoledne paní ředitelce Evě Chaloupecké a všem zaměstnancům moc děkujeme.

 

Magda Mikšovská