Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Dne 9. 5. 2018 se uskutečnila v naší školce oslava Dne matek spojená s vytvářením voňavého překvapení pro maminky.
Za účasti p. místostarosty Ing. Františka Vaněčka, p. ředitele ZŠ a MŠ PaedDr. Jaroslava Baláše a Mgr. Vlasty Křičkové se konala besídka dětí, které se seznamují s německým jazykem.


V první části kulturního vystoupení chlapci a holčičky předvedli ukázku z výuky cizího jazyka. Zazpívali písničky: Guten Tag, Ich bin krank, Bananen, Regen. Ukazáli při hrách společně s paní učitelkou, jak umí reagovat na otázku: Wer fehlt? Was ist das? Wo sind Vitamine? Děti znázorňovaly, jak umí zahrát „Auf die Geige fidli,fidli...“ Rodičům se hodně líbily odříkávané verše jednotlivých účastníků v didaktické hře: „Eins, zwei, drei ich bin hier...“ V této části se malí žáčci vyvolávali a řídili si hru sami. Ve druhé části besídky přítomní uslyšeli písně, básně a tanečky
v českém jazyce. Poté se maminky společně s dětmi přemístily do třídy, kde byla pro ně připravená rukodělná činnost s pí. Petrou Frojdovou, kterou jsme si objednali z Českých Budějovic. Třída byla od samého začátku provoněná bylinkami, na stolečcích ležela nejrůznější lákadla, která si děti zvědavě prohlížely. Nakukovaly do kelímků se solí, lahviček s bylinkami, do barevných formiček. V průběhu dvou hodin rodiče s dětmi po skupinkách vyráběli mýdla, lůj na rty a barevnou sůl. Během tvoření se všichni měli možnost občerstvit upečenými dobrotami od samotných maminek. Také byla podávána káva s čajem. Atmosféra při tvoření byla pracovní, všichni malí i velcí byli příjemně naladěni a svými výsledky mile překvapeni.

 

Magda Mikšovská