Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Dne 28. 3. 2018 se uskutečnila oblastní přehlídka v oboru zpěv pro mateřské školyDne 28. 3. 2018 se uskutečnila oblastní přehlídka v oboru zpěv pro mateřské školyv základní škole Horní Stropnice. Dostavili se vybraní zpěváčci ze šesti předškolních zařízení z Benešova nad Černou, Besednice, Malont, Nových Hradů, Rapšachu a hostující MŠ Horní Stropnice. 

Někteří chlapci a děvčátka předvedli písně s doprovodem kláves, piana a kytary. Byli i tací, co zazpívali lidovou písničku bez doprovodu. Slyšeli jsme písně ve skupinkách a zazněly rovněž písničky ve dvojicích. Všichni se moc snažili, a proto na závěr tohoto setkání dostal každý účastník pamětní list a dárek.  Děkujeme p. starostovi Václavu Kučerovi za finanční příspěvek, který byl věnován na odměny a pohoštění dětí. Dále p. řediteli naší školy PaedDr. Jaroslavu Balášovi, který již po čtvrté nám mateřinkám zajišťoval příjemné zázemí pro tuto akci v aule základní školy. Poděkování patří i pí. Bc. Hokrové, která je garantem přehlídky ve výtvarné výchově, hudební výchově a v recitaci dětí z mateřských škol.

Magda Mikšovská