Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

V pondělí 26. března jsme se s prvňáky vydali do mateřské školy. Pozvala nás paní učitelka Magda Mikšovská. V rámci měsíce knihy – března si pro předškoláky a prvňáky připravila pásmo činností souvisejících se čtením. V pondělí 26. března jsme se s prvňáky vydali do mateřské školy. Pozvala nás paní učitelka Magda Mikšovská. V rámci měsíce knihy – března si pro předškoláky a prvňáky připravila pásmo činností souvisejících se čtením. 

V 9, 00 hod jsme přišli do školky. Předškoláci už na nás čekali. Děti jsme posadily na připravené židličky. Paní učitelka nás všechny mile přivítala. Prvňáci pak přečetli předškolákům pohádku. Ukázali tak mladším kamarádům, jak už se ve škole naučili číst. Při další činnosti děti hádaly pohádky podle nápovědy. Potom paní učitelka rozdělila děti do dvojic a zahrály si na kalendářní měsíce. Každá dvojice si měla zapamatovat část básničky, kterou pak společně přednesly. Posledním úkolem bylo hledání a skládání velikonočních vajíček. V každé polovině vajíčka byl buď obrázek, nebo jeho úvodní písmeno. Nakonec všichni dostali sladkou odměnu a směli si společně pohrát.  Velice děkujeme paní učitelce Magdě Mikšovská za pozvání a za příjemně strávené dopoledne. Děti byly nadšené.

Mgr. Jana Rosecká