Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Ve středu 21. 3. 2018 proběhlo na naší škole oblastní kolo pěvecké soutěže Zvonek z Novohradských hor. Soutěžilo celkem 39 žáků. Přijeli k nám soutěžit finalisté z ostatních základních škol a to z Benešova nad Černou, Nových Hradů, Malont, Rapšachu, Českých Velenic a z Petříkova. Po krátkém přivítání jsem předala slovo panu starostovi Václavu Kučerovi a poté i našemu panu řediteli PaedDr. Jaroslavu Balášovi. Všechny přítomné přivítala i zakladatelka soutěže Bc. Ivana Hokrová. 

Ve středu 21. 3. 2018 proběhlo na naší škole oblastní kolo pěvecké soutěže Zvonek z Novohradských hor. Soutěžilo celkem 39 žáků. Přijeli k nám soutěžit finalisté z ostatních základních škol a to z Benešova nad Černou, Nových Hradů, Malont, Rapšachu, Českých Velenic a z Petříkova. Po krátkém přivítání jsem předala slovo panu starostovi Václavu Kučerovi a poté i našemu panu řediteli PaedDr. Jaroslavu Balášovi. Všechny přítomné přivítala i zakladatelka soutěže Bc. Ivana Hokrová. Porotu tvořili tentokrát učitelé a učitelky z hostujících základních škol. Soutěžilo se celkem v pěti kategoriích rozdělených podle věku účinkujících. Každý žák zpíval dvě lidové písně, nejstarší žáci v poslední kategorii zpívali píseň umělou. Zpěváci soutěžili jak v sólovém, tak i v komorním zpěvu. Všichni předváděli povedené výkony. Soutěž sledovalo velké množství příznivců a diváků. Celá akce probíhala ve velice příjemné atmosféře. Porota neměla jednoduché rozhodování. Nakonec vše dopadlo spravedlivě. Každý z účinkujících si odnesl sladkou odměnu, vítězové i drobné dárky. Na prvních třech pozicích se rovnoměrně umístili zpěváci ze všech základních škol. Koncert vítězů se uskuteční koncem školního roku v Nových Hradech. Velký dík patří všem zúčastněným žákům, všem učitelům, kteří připravovali své svěřence a i ostatním, kteří se podíleli na průběhu soutěže. Děkuji také za pomoc paní Mgr. Haně Kudrnové, učitelce základní umělecké školy, paní Bc. Ivaně Hokrové a v neposlední řadě Obci Horní Stropnice za peněžitý dar na zakoupení cen do soutěže. 

Mgr. Jana Rosecká

Výsledky zde.