Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Byly to již čtyři roky, kdy jsme naposledy navštívili Budvar Arénu v Českých Budějovicích a v rámci tělesné výchovy uskutečnili výuku bruslení.Byly to již čtyři roky, kdy jsme naposledy navštívili Budvar Arénu v Českých Budějovicích a v rámci tělesné výchovy uskutečnili výuku bruslení. Jako vždy se mezi žáky našli Ti, kteří byli na bruslích poprvé. Těm se věnoval tatínek našich dvou žáků Jiří Maršálek.

Na konci jeho kurzu naši novopečení bruslaři nepadali, dokonce okusili příjemný pocit z bruslení. Ostatní se rozdělili do čtyř skupin. Hokejové skupině se věnoval brankář hokejového klubu ČEZ Motor České Budějovice David Bláha. Kluci si vyzkoušeli střelu na opravdového hokejového brankáře a nakonec si zahráli mini utkání v hokeji. Tři skupiny pilovaly své bruslařské dovednosti. Učitele měli opravdu kompetentní. Jejich výuku měli pod dohledem junioři místního Motoru Robin Rákosník, Radek Rolínek, Lukáš Matys a Michal Bláha. Příjemné dopoledne nakonec zakončilo fotografování všech zúčastněných. Všem se tato netradiční tělesná výchova líbila. Pro nás Stropničáky není návštěva zimního stadionu něčím všedním, ba naopak. Sehnat dopravu, uhradit cestu a pronájem haly není pro některé rodiny věcí dostupnou. Proto ještě jednou děkujeme všem, kteří nám věnovali svůj čas a pomohli tuto akci zrealizovat.
Mgr. Zbyněk Drbout, učitel ZŠ a MŠ Horní Stropnice