Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Dne 20. 3. 2018 navštívila skupinka pěti dětí babičky a dědečky v Domově pro seniory na Dobré Vodě. Cílem návštěvy bylo společné velikonoční tvoření. Na odpolední setkání jsme se těšili. Hned po příjezdu se nám věnovala Bc. Marie Strachotová, která nás zavedla do jídelny, kde jsme si vybalili všechny výtvarné pomůcky. Sestřičky doprovodily klienty ke stolkům a naše rukodělná činnost začala.

Každý z nás seděl u jedné stařenky. Při práci jsme si hodně pomáhali. Vystřihávali jsme z papíru velké zajíčky, nabarvili makety kuřátek a na vajíčka jsme lepili ornamenty. Vyfouklá vajíčka jsme zdobili ubrouskovou technikou. Nejdéle jsme vyráběli ptáčka. Omotávali jsme papírové tělíčko, křídlo i zobáček. Nakonec jsme všichni dohromady zkompletovali jeho části. Celou dobu seděla za stolem šestadevadesátiletá babička, která od nás nic nepotřebovala ani podat a ani nic odnést. Tiše kreslila na velké papírové vajíčko růžičky a zvonečky. Nám dospělým se její práce moc líbila. Na závěr našeho tvoření s jarní tématikou jsme uklidili pomůcky na stolech, navzájem jsme se pochválili a při loučení jsme si domluvili termín dalšího setkání.

Magda Mikšovská