Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Ve středu 21. února 2018 se na základní škole v Horní Stropnici uskutečnilo první kolo zájmové umělecké soutěže Zvonek z Novohradských hor, a to ve zpěvu. Soutěžilo celkem 19 dětí od první, až po devátou třídu. Soutěž byla rozdělena do šesti kategorií podle věku účinkujících. Každý soutěžící si připravil dvě lidové písně.

Výkony zpěváku posuzovala tříčlenná odborná porota. V porotě zasedla Mgr. Hana Kudrnová, učitelka základní umělecké školy, Mgr. Martin Měchura a slečna Tereza Gondeková, která je absolventkou naší školy a zároveň výbornou zpěvačkou. Všichni účinkující předvedli velmi dobré výkony. Zpěváci, umístění na prvních dvou místech v každé kategorii, kromě nulté (I. třída), postupují do dalšího kola. Další tentokrát už oblastní kolo proběhne 21. 3. 2018 taktéž v naší škole.
Velký dík patří všem zúčastněným žákům, všem učitelům, kteří připravovali své svěřence a i ostatním, kteří se podíleli na průběhu soutěže. Děkuji také Obci Horní Stropnice za peněžitý dar na zakoupení cen do soutěže.

Mgr. Jana Rosecká

Výsledky zde.