Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Vítězům třetího ročníku soutěže Hejtmanův pohár předal dnes trofej náměstek hejtmanky pro oblast školství Zdeněk Dvořák. První místo obhájila Základní škola Třeboň v ulici Na Sadech. Kromě poháru získala také finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun. Na druhém místě skončila Základní a Mateřská škola v Horní Stropnici, třetí byla Základní a Mateřská škola v Dřítni.

„Vítězná škola obdržela trofej již loni a prokázala tak, že umí motivovat své žáky k aktivnímu životnímu stylu,“ uvedl náměstek Dvořák s tím, že jsou potřebné všechny akce, které dokážou mladým lidem ukázat i jinou zábavu, než je internet a počítače. To je také hlavní myšlenka celé soutěže, která si klade za cíl pomáhat vytvářet pozitivní vztah k pohybovým aktivitám nejen výrazným sportovním talentům, ale všem dětem ze základních škol a víceletých gymnázií. Na jihu Čech se do soutěže zapojilo 11 škol s 2 926 žáky.

Děti mezi sebou soutěží na tzv. opičí dráze plné kreativních překážek, které prověří jejich všestranné sportovní nadání. Dráhu je možné postavit v každé tělocvičně či multifunkčním hřišti. Soutěž využívá moderní aplikaci, díky které si každá škola může zvolit termín pro zapojení se do soutěže individuálně a dle vlastních možností. Ideální je třeba hodina tělesné výchovy nebo různé sportovní kroužky. Soutěž se koná ve 14 krajích a titul s pohárem získá škola s největším počtem bodů.

zdroj: http://www.kraj-jihocesky.cz