Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

V pátek 3. listopadu 2017 přijel do naší školy pan Jaroslav Malý, fotograf. Připravil si pro nás přednášku o houbách, kterou doplnil svými pěknými fotografiemi. Své vyprávění přizpůsobil stáří žáků, a tak svou přednášku měli žáci 1. až 3. třídy, pak žáci 4. až 6. třídy a třetí přednáška byla pro nejstarší žáky.


Nás, žáky 6. třídy, nejvíce zaujalo, že mezi léčivé houby patří i hřib žlučník – usušený a rozdrcený může sloužit jako lék na žaludeční obtíže, překvapila nás informace, že houba Phlebopus marginatus, rostoucí na Novém Zélandu, může vážit až 32 kg a průměr klobouku má asi 60 cm. Pan Malý nám také dával otázky, na které někteří žáci znali odpověď. Ti pak byli odměněni drobnou sladkostí. Fotografie pana Malého si můžete prohlédnout na http://www.naturatlas.cz/
http://www.naturatlas.cz/Matěj Červ a Eliška Blehová