Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

V úterý 3. října se žáci druhého stupně a páté třídy zúčastnili v aule naší školy vzdělávacího pořadu „Nicholas Winton – Síla lidskosti“. V rámci tohoto pořadu byli žáci formou projekce hraného dokumentu od režiséra Matěje Mináče seznámeni nejen s postavou Nicholase Wintona a jeho hrdinskými skutky (Nicholas Winton před 2. světovou válkou zachránil 669 židovských dětí před transportem do koncentračních táborů), ale také v chronologickém sledu s nejdůležitějšími etapami našich novodobých dějin.

Žáci si tak připomněli pojmy jako První republika, Mnichovská dohoda, okleštění ČSR, Sudety, Protektorát Čechy a Morava, odbojová činnost, holocaust, osvobození Československa, konec války a poválečná léta.
Po zhlédnutí filmu následovala formou interaktivní rozmluvy beseda s dramaturgem projektu Janem Tulisem, který sira Nicholase Wintona velmi dobře znal. Hlavní hrdina dokumentu byl tak žákům představen především z lidského hlediska.

Jitka Hokrová