Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Dne 27. 9. 2017 se vypravily předškolní děti na vycházku do Bedřichova. Všichni jsme se moc těšili k panu Eriku Kučerovi na jízdu vláčkem. Bylo krásné počasí a na nádraží už na nás čekala paní Marie Kučerová s paní průvodčí, která nám rozdala jízdenky, bez kterých bychom nemohli cestovat. Nasedli jsme všichni do vagonku, pan výpravčí plácačkou a píšťalkou dal povel k odjezdu a vlak se rozjel. Lokomotiva „čmoudila,“ projížděla zatáčkami okolo rybníčků, sedícího vodníka pod vrbou, kolem podzimních barevných kytiček, dvou vagonů plných štěrku, minula dřevěný domeček a než jsme se nadáli, souprava zastavila. Pan strojvedoucí pak nasměroval lokomotivu na zpáteční cestu.

Cestování vláčkem se nám moc líbilo. A to jsme nevěděli, že na nás čeká ještě jedno překvapení. Paní hostitelka nám ukázala malou vlakovou soupravu u domu, kterou pan Kučera uvedl do pohybu a my jsme souběžně cupitali vedle ní. Chlapci a děvčátka by si nejraději ještě u mašinek pohráli, ale museli jsme se vrátit do školky na oběd. Neradi jsme se loučili s panem výpravčím, strojvůdcem a mašinkami. Za pozvání manželům Kučerovým moc děkujeme.

Magda Mikšovská