Jsme Základní škola a Mateřská škola Horní Stropnice, malá základní škola v samém cípu Novohradských hor. Dva žáci osmé třídy doslova pobláznili nejen školu, ale i své příbuzné.


Začalo to výzvou na internetu „Všichni za stůl“. S nápadem natočit video a poslat ho do soutěže přišel Honza. Ten „zaměstnal“ svou paní učitelku třídní a šlo se natáčet, potom sestříhat a zavěsit na internet. Soutěžilo se o pingpongový stůl a pingpongovou show. I přes zapojení spolužáků, kamarádů, rodičů, příbuzných a známých nás v hlasování za Jihočeský kraj tři školy předběhly. Protože se hoši urputně snažili, vedení školy zakoupilo a slavnostně předalo k příležitosti třetího čtvrtletí kýžený stůl.
Tím by vše mohlo skončit, ale neskončilo. Kluci přemluvili další své spolužáky, jednu paní učitelku i pana ředitele a dvě sváteční dopoledne v květnu trávili sběrem kamene u místního zemědělského podniku. Z pořízených peněz byl zakoupen další stůl a potřebné vybavení, neboť kluci chtějí v příštím roce hrát soutěž ve stolním tenise.
Protože show, kterou jsme bohužel nevyhráli, byla velkým lákadlem, našli si chlapci na internetu dva mladé extraligové hráče SK DDM Kotlářka Praha Petera Turčeka a Tomáše Málka, kteří předvedli svou exhibici ve stolním tenise ve čtvrtek 21. května 2015 u nás ve škole. Někteří odvážlivci si mohli dokonce porovnat svůj um s profesionálními hráči stolního tenisu. Dopolední program byl velice podařený a inspirující pro všechny děti.
Honza prostřednictvím svého otce zajistil brigádu, zaměstnal také svého dědu, aby dovezl z jiné školy ohrádky pro exhibici, a dokonce aby dojel pro dva mladé sportovce do Českých Budějovic na nádraží. Honzův kamarád David zase neúnavně hledal na internetu sportovce, kteří by za příznivou cenu přijeli předvést svou exhibici ve stolním tenise do naší malé školy. Oběma klukům za to patří dík!
Je vidět, že snaha a doslova „pobláznění“ přineslo svoje ovoce a dostane opět děti ke sportu.

Mgr. Zbyněk Drbout a Mgr. Ivana Vyroubalová

A takto to viděli žáci

Ve čtvrtek 21. 5. 2015 se v naší škole uskutečnila exhibice ve stolním tenise. Tuto show nám předvedli dva mladí extraligoví hráči Tomáš Málek a Peter Turček, kteří hrají za klub SK DDM KOTLÁŘKA PRAHA. Nejprve se hráči rozcvičili a potom show začala. Předvedli hru s prkénkem, pánvičkou, pokličkou a malými pálkami. Po nějaké chvíli do své hry zapojili žáky i učitele z naší školy. Ukázali nám i hru vsedě, vleže a i s přeskakováním ohrádek. Po skončení exhibice se mohli žáci vyfotit s hráči.
Show se nám velice líbila a doufáme, že tito hráči přijedou na naši školu znovu.

Darina Domanská a David Koiš, VIII. třída