V pátek 16. 1. 2015 jsme se vydali v rámci projektu Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji na exkurzi do Písku. Jelo s námi i několik studentů SŠ České Velenice.
Nejdříve jsme si prohlédli Kamenný most, který se nazývá též Jelení. Je to nejstarší most v Čechách. Poté jsme se vydali do vodní elektrárny.

Městská elektrárna v Písku je nejstarší fungující vodní elektrárnou v Čechách.

Leží na řece Otavě. Elektrárna vznikla přestavbou původního mlýna poté, co v Písku František Křižík provedl osvětlení centra města obloukovými lampami. Písek se tak stal prvním městem v Čechách se stálým veřejným elektrickým osvětlením. 

Po prohlídce vodní elektrárny jsme šli na náměstí k morovému sloupu, ke kostelu Narození Panny Marie a poté na oběd. V autobuse jsme dostali test, kde jsme si zopakovali informace o Písku a elektrárně.
Exkurze se nám líbila, dozvěděli jsme se mnoho nového.
Darina Domanská a Kristýna Novotná, VIII. třída