Znáš Novohradsko – Memoriál RNDr. Stanislava Kučery
Tradiční soutěž ve znalostech o přírodě a historii Novohradska se uskutečnila 30. května 2013 v Nových Hradech. Dvacátý ročník byl, po několika letech, pro školu docela úspěšný.


V nejmladší kategorii 4. a 5. tříd se naše škola umístila na druhém místě v soutěži týmů a pěkné 4. místo v jednotlivcích vybojoval Dominik Rolinek. O jediný bod méně měla Tereza Golombková, která obsadila 5. místo.
Reprezentanti školy v nejstarší kategorii se museli vyrovnat s chybou pořadatelů. I přes to, že Michal Kusák získal nejvyšší počet bodů, počítačový šotek přiřadil k číslu jiné jméno… Celé družstvo obsadilo celkově druhé místo a s chybně sestaveným pořadím se s noblesou vyrovnalo (pravda, trochu je to mrzelo).
V kategorii 6. a 7. tříd máme jistě rezervy – letos soutěžili žáci 6. třídy, kterým vypomáhala žákyně 5. třídy, takže letošní umístění v druhé polovině tabulky snad příští rok vylepší.
Všem dvanácti soutěžícím patří moje poděkování za svědomitou přípravu a slušné chování v průběhu soutěžního dopoledne.
                                                                                                                                                Mgr. Helena Balášová