Školní výlet VI. a VII. třídy

 V úterý 21. 5. 2013 se VI. a VII. třída vydala na školní výlet. Naším cílem byla stezka korunami stromů, bobová dráha a lanový park na Lipně nad Vltavou. Od školy jsme vyjeli v osm hodin nedočkaví a plni očekávání velkého zážitku.  

Chvilku poté, co jsme dorazili na místo, jsme se vydali lanovkou ke stezce korunami stromů.Cesta lanovkou trvala pouhých 7 minut. Na vrchol čtyřicetimetrové vyhlídky jsme museli ujít 675 m. Čekalo nás 11 bezpečných zastávek s překážkami, např. jsme šli po řetězech nebo po provazech. Nahoře byl krásný výhled, viděli jsme spousty hor, větrné elektrárny a přehradu Lipno. Po krásném adrenalinu, který v nás proudil, jsme měli možnost sjet dolů 52 metrů dlouhým tobogánem (je to nejdelší suchý tobogán v České republice). Jízdu jsme si užili všichni i paní učitelky. Čekala nás cesta dolů lanovkou a pauza na oběd.  Po rozchodu nás čekala bobová dráha. Každý jsme měli předplaceny dvě jízdy, mnozí z nás si další jízdy ještě přikoupili. Celý jeden kilometr jsme se mohli kochat krásnou krajinou, ale museli jsme dávat pozor a včas brzdit, abychom nevylétli ze zatáčky, jako jedna spolužačka. Naštěstí nikdo neutrpěl žádná vážná zranění. Zažili jsme také směšnou chvilku, kdy jednomu spolužákovi ujely boby. Stalo se to v tu dobu, kdy se na chvíli zastavila dráha a jeho zjevně nebavilo čekat, tak se rozhodl, že si boby potáhne nahoru sám. Z ničeho nic se dala dráha opět do pohybu a boby začaly spolužákovi ujíždět. Snažil se je chytit, ale marně. Nahoře mu je zastavil jeden hodný pán, a tak nemusel dolů pěšky, ale mohl si jízdu užít.  Na závěr nás čekal lanový park. Instruktoři nás vybavili bezpečnostními popruhy s karabinami, abychom se mohli zajistit. Jako první jsme si užili sjezd přes rybník. Jeden spolužák dostal strach, nakonec popadl všechnu odvahu, co měl a také sjel. Trošku se při tom namočil, ale za tu odvahu si zasloužil potlesk. Pak jsme šli na poslední úsek našeho výletu, v lanovém parku jsme zdolávali spoustu překážek. Bylo to velmi namáhavé a potřebovali jsme hodně síly, abychom to mohli zvládnout.  Tento výlet byl úžasný a děkujeme za něj paní učitelce Smirnovové a Vyroubalové.

Stanislava Betuštiaková a Martin Dzietoniský, VII. třída