Bruslení v Budvar aréně v Českých Budějovicích

 V úterý 19. března 2013 jsme vyrazili do Českých Budějovic. Akce se zúčastnili zájemci o bruslení z V. až IX. třídy, z II. a III. třídy a jeden čtvrťák. V osm hodin jsme vyjeli od školy, před devátou hodinou jsme přijeli ke stadionu, kde na nás už čekal pan Jiří Maršálek.

V šatně jsme se přezuli do bruslí, nasadili helmy a rukavice a s radostí vyrazili na led. Pan Maršálek měl pro nás překvapení, na ledě s námi byli tři juniorští hokejisté z HC Mountfield: brankář Ondřej Bláha, obránce Pavel Kolařík a útočník Eddie Turek. Ze začátku jsem měli čas na rozbruslení. Mladí hokejisté nám ukázali střelbu na bránu.Dobrovolníci z našich řad (František Kříž, Tomáš Kořínek, Václav Sladký a Alexandra Kotrčová) měli možnost vyzkoušet si střelbu na bránu a kluci si pak s hokejisty zahráli. Ostatní bruslili na druhé polovině ledové plochy. Následoval další program. Byli jsme rozděleni do tří skupinek, ty nejmenší měl na starost pan Maršálek, starší se rozdělili na dvě skupiny pod vedením juniorských hokejistů. Zahráli jsme si s nimi různé hry, např. „rybičky rybáři jedou“, „mrazíka“ a „červenou a bílou“. Zdokonalovali jsme pod jejich vedením naše bruslařské dovednosti (jízda vzad, obloučky, slalom mezi rukavicemi a hokejkami apod.). Ke konci nám Pavel Kolařík a Eddie Turek ukázali rychlou jízdu na ledě a brankář Ondřej Bláha jeho vítězný kotoul. Na závěr jsme pořídili společnou fotografii a zájemci se mohli po skupinkách vyfotit i s hokejisty. Každý z nás obdržel kartičku hokejisty s fotkou a informacemi.  Mockrát děkujeme panu Maršálkovi za ochotu, za volný čas, který nám věnoval a za to, že nám vše tak bezvadně zařídil. Juniorským hokejistům chceme poděkovat za ukázku bruslařských a hokejových dovedností, za velice zdařilé a zábavné dopoledne pod jejich vedením. Moc jsme si tento den užili a doufáme, že si příští rok bruslení v Budvar aréně opět zopakujeme.

Hana Papoušková a Adéla Zemanová, VIII. třída