26. května 2016 se naše škola po roční odmlce opět zúčastnila soutěže ve znalostech přírody Novohradska. Obsadili jsme všechny kategorie. Za kategorii 4. a 5. tříd soutěžilo družstvo ve složení Anežka Morongová, Adéla Rolinková a Vojtěch Smirnov – všichni žáci 4. třídy. Mezi družstvy obsadili skvělé první místo. V kategorii 6. a 7. třídy soutěžili Jan Charvát, Kamila Martanová a Alžběta Müllerová. Toto družstvo obsadilo třetí místo. Nejstarší žáky reprezentovali Marek Čabelka, Tereza Golombková a Jitka Wagnerová, kteří se umístili na 4. příčce.


Všichni žáci, kteří absolvovali dlouhodobou přípravu mimo vyučování, se umístili na medailových pozicích. Jan Charvát byl mezi jednotlivci své kategorie stříbrný. Čtvrťáci získali nejen pohár, ale také všechny medaile – na třetím místě byla Adéla, na druhém místě Anežka a vítězství vybojoval Vojtěch.
Všem zúčastněným žákům gratuluji a těším se na další dobré výsledky v příštích letech.
Mgr. Helena Balášová