Na podzim letošního školního roku byl vyhlášen 22. ročník výtvarné soutěže Mladý módní návrhář 2017. Protože námět soutěže naše žáky zaujal (návrhy oděvů pro různé příležitosti), příliš dlouho nelenili, pustili se do tvorby a díla jsme do soutěže poslali.

Na začátku března nám do školy dorazily výsledky soutěže spolu s pozvánkou pro vítěze na slavnostní vyhlášení výsledků, které se konalo v Třeboni. Do soutěže se přihlásilo okolo 60 škol a bylo posláno přes 800 různých děl, která byla rozdělena do několika kategorií. Výsledky dopadly pro naši školu nečekaně velmi úspěšně. Umístění na třetím místě získali Jan Neuberg, Jan Koiš a Matěj Červ z páté třídy. Ke chlapcům se s výhrou přidaly i dívky z deváté třídy - Jana Koriťáková s nádherným druhým místem a Tereza Golombková s umístěním na třetím místě. Nutno zmínit také Danielu Losovou, která získala čestné uznání odborné poroty.

Na slavnostním vyhlášení naši školu zastoupila děvčata z deváté třídy. Z vyhlášení se dívky vrátily plné velkolepých dojmů spolu s diplomy a drobnou pozorností i pro ostatní umístěné.

Mgr. Anna Mášová