Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Dne 6. 4. 2016 navštívila naši školu paní lektorka Monika Sádlová ze Zdravé 5. Jedná se o projekt fondu Albert, který dětem v mateřských a základních školách přináší mnoho užitečných informací i praktických ukázek z oblasti zdravé výživy a stravování.


Paní lektorka si s našimi čtvrťáky a páťáky povídala o správném složení jídelníčku, o pitném režimu, o množství cukru v některých potravinách a nápojích či o složení uzenin i rozdílech mezi bílým a tmavým pečivem.
Děti se aktivně zapojily do debaty, zjišťovaly údaje na etiketách lahví s pitím, a při práci ve skupinách ověřovaly své znalosti, za které dostávaly do kasiček žetonky s pětkami.
Velmi je pobavila ochutnávka naslepo, kdy paní lektorka každému vložila do úst kousek ovoce či zeleniny a dotyčný se zavřenýma očima zkoušel identifikovat, o jaký druh se jedná.
V závěru programu si žáci vytvořili zdravou a hravou svačinku, která byla potěšením nejprve pro oko a poté také pro chuťové buňky. Program se dětem velmi líbil, zjistily mnoho nového o skladbě jídelníčku a zamyslely se nad tím, co mohou samy u sebe změnit, aby z jídla získávaly pouze kvalitní energii a podporovaly v sobě zdravé návyky.

Také žáci 8. a 9. třídy pracovali pod vedením lektorky Zdravé 5. Žáci si samostatně připravovali jednoduché občerstvení. Praktická část byla odměnou za hodinku teorie věnované zdravé výživě. Největší překvapením pro všechny byly zeleninové hranolky, které, oproti všeobecnému očekávání, všem velmi chutnaly.
Mgr. Jana Míšková a Mgr. Helena Balášová