Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Aktivní šachový oddíl Hraničář Horní Stropnice uspořádal v pondělí 22. února 2016 v prostorech auly ZŠ a MŠ v Horní Stropnici šachový turnaj pro začínající a mírně pokročilé malé šachisty nazvaný „Stropnické šachování – kontrolní turnaj 1/2016“. Organizace akce se jako obvykle ujal pan Mgr. Vilibald Rolínek a premiéru v roli rozhodčí turnaje skvěle zvládla mladá hráčka oddílu Lucie Rolinková.


Pozvání na turnaj přijali v kategorii „pokročilí“ 4 hráči. Z krajského města přijel díky obětavosti rodičů Jakub Šimon Šimůnek a zbytek skupiny tvořili členové místního oddílu Adéla Rolinková, Václav Kučera a Patrik Mikl. O konečném pořadí na prvních místech rozhodla poslední partie mezi kamarádem Jakubem a „domácí“ Adélkou.

Jakub si tentokrát vedl lépe a zvítězil jak v partii, tak i v celém turnaji. Blahopřejeme. Druhé místo a medaili v barvě stříbra vybojovala Adélka Rolinková. Třetím v pořadí byl Václav Kučera. Mezi sportovci neoblíbené 4. místo tentokrát obsadil Patrik Mikl. Všichni zúčastnění jsou pravidelnými účastníky i krajských mládežnických soutěží. Pravidelně trénují a je to znát.
Stropnické šachování, kontrolní turnaj 01/2016 pokročilí
Konečné pořadí

 Poř.   St. č   Příjmení Jméno  Rtg   FED   Klub  Body   S-B
1 1  Šimůnek Š. Jakub   1100  CZE   ČB 5  12,00 
2 3  Rolinková Adéla  1100  CZE  ŠO HS 4  6,00
3 2  Kučera Václav  1100  CZE  ŠO HS 2  6,00
4 4  Mikl Patrik  1100   CZE  ŠO HS  1  2,00

Druhá skupina turnaje „začínající“ patřila výhradně šikovným dětem ze šachových kroužků v Nových Hradech a Horní Stropnici. V nich pod vedením pana Mgr. Vilibalda Rolínka (NH, HS) a pana Františka Rolinka se synem Dominikem (HS) postupně získávají potřebné základní vědomosti. V podobných turnajích jako je tento si mohou vše vyzkoušet „naostro“. Nejlépe si tentokrát počínal a zlatou medaili za 1. místo si odnesl Lukáš Blaho (ŠK HS). Druhé místo díky lepšímu pomocnému hodnocení patří Petrovi Kvasníkovi (ŠK HS), který si tak dal pěkný dárek k jeho svátku. Bronzovou medaili za „těsné“ 3. místo získal Matěj Kučera (ŠK NH). Radost nám svými výkony a zaujetím pro hru ale udělaly všechny zúčastněné děti. Některé z nich byly na svém úplně prvním šachovém turnaji v životě a vedly si skvěle! Odvahu poměřit své znalosti s převahou kluků našly i dvě dívky - Jana Šabatková, žákyně 2. třídy ZŠ a MŠ Horní Stropnice a Julie Ešnerová, žákyně 3. třídy ZŠ Nové Hrady.

Stropnické šachování, kontrolní turnaj 01/2016 začínající
Konečné pořadí

 Poř.   St. č   Příjmení Jméno   Rtg  FED  Klub  Body   S-B
1 3  Blaho Lukáš  1000   CZE  ŠK HS  5  10,00 
2 2  Kvasník Petr  1000  CZE  ŠK HS 3  4,50
3 6  Kučera Matěj  1100  CZE  ŠK NH 3  4,00
4 5  Němec Jan  1000  CZE  ŠK HS 2,5  4,25
5 4  Šabatková Jana   1000  CZE  ŠK HS 1  0,50
6 1  Ešnerová Julie  1000  CZE   ŠK NH 0,5  1,25 

Celý turnaj pro děti se nesl v pohodové a přátelské atmosféře. Poděkování organizátorů patří vedení školy v Horní Stropnici za poskytnuté prostory v době jarních prázdnin. Děkujeme všem sponzorům a podporovatelům, jejichž příspěvky jsme použili také tentokrát na ceny do turnaje. (www.sohranicar.cz) Role rozhodčí se tentokrát, jak již napsáno, ujala Lucie Rolinková. Nastavovala digitální šachové hodiny, kontrolovala průběh jednotlivých partií a řešila drobné nejasnosti. Zvládla vše skvěle. K udržení klidu a možnosti se plně soustředit po dobu partií se nám osvědčilo vyhradit hrací místnost pouze hrajícím a nutnost opustit hrací místnost okamžitě po dohrání vlastní partie. Na chodbě pořadatelům s dětmi pomohly i maminky paní Ešnerová a paní Šimůnková. I jim patří velké poděkování. Při vyhlášení medailistů asistovala Jakubova velmi šikovná sestra Bára Šimůnková, která nám pomohla s doplněním jmen vítězů na diplomy. Ještě jednou děkujeme!
Petr Zeman