Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

V druhé polovině listopadu podnikly I., II., a III. třída cestu do Českých Budějovic. Co bylo cílem naší cesty, jsme všichni věděli, ale že program bude tolik vydařený, jsme nepředpokládali. Prvním bodem byly výukové programy v centru ekologické výchovy Casiopea. Žáci I. a II. třídy se účastnili programu „Pokusy s vodou“, žáci III. třídy „Jak se žije v lese“. Oba výukové programy byly zdařilé a žáci byli po celou dobu aktivní.

Druhým cílem našeho dopoledne byla návštěva Záchranného hasičského sboru. Děti získaly mnoho informací z oblasti práce hasičů, prohlédly si vybavení jednotlivých hasičských aut, mohly posedět za volantem některého z vyprošťovacích vozidel, dostaly omalovánky s různými motivy hasičských zásahů a ochrany člověka v různých života ohrožujících případech. Program byl pestrý a myslím, že se nikdo nenudil. Bonusem pro posádku autobusu byl animovaný dětský seriál „Tom a Jerry“, který všichni se zaujetím sledovali při jízdě do Budějovic i zpět.
Za učitelský kolektiv Mgr. Marie Petrášová