Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Read more
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

V úterý 24. 3. 2015 se v 10:00 hod. v aule ZŠ Horní Stropnice konalo vystoupení skupiny Wild Sticks.
Soubor Wild Sticks je složen z profesionálních bubeníků – studentů Jihočeské konzervatoře a žáků ZUŠ České Budějovice a ZUŠ Český Krumlov. Hlavní bubenické jádro tvoří zakladatel Zdeněk Koubek a 10 stálých bubeníků. K nám do školy přišli tři členové této skupiny: Zdeněk Koubek, Matěj Diviš a Vojtěch Sýkora.

Ti nám ukázali různé druhy bubnů. Dozvěděli jsme se také, jak se jejich jednotlivé části nazývají. Předvedli nám různé vojenské pochody, zahráli na vibrafon a dokonce i na popelnice. Někteří žáci měli možnost si s kapelou zahrát na drobné bicí nástroje.
Koncert byl poučný a velmi se nám líbil. Rádi bychom si ho někdy zopakovali.

Štěpánka Kuželová a Ondřej Zakucia, VI. třída