Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko naší školky. Nejdříve jsme se seskupili uvnitř zbrojnice okolo Filipa a Michala Kusákových, kteří nám vyprávěli, čím vším se dobrovolní hasiči zabývají. Ukázali nám, kde mají umístěné pracovní kombinézy, jak funguje dýchací přístroj a kdy se používá.

Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Na konci ledna se každoročně v Českých Budějovicích koná Přebor škol Jihočeského kraje. Jedná se o šachovou soutěž čtyřčlenných družstev, která musí být složena ze žáků z jedné školy v určených věkových kategoriích.
Do sálu Gerbery si přijelo poměřit šachové umění v kategorii A (1. – 5. ročník ZŠ) celkem třináct škol. Z Novohradských hor letos poprvé vyjela dvě družstva – ZŠ a MŠ Horní Stropnice a ZŠ Nové Hrady.


Uvedený přebor měl tak pro nás ještě další zajímavý náboj – šachový souboj dvou sousedních škol, které ale v šachové oblasti velmi úzce spolupracují. Výuku šachu v obou školách totiž zastřešuje Šachový oddíl TJ Hraničář Horní Stropnice (více na http://sohranicar.cz/).
Na konci šachového turnaje, který probíhal svižně a bez problémů, jsme byli velmi spokojeni – viz následující tabulka.
I vzájemný sportovní souboj obou škol dopadl podle předpokladů. Zvítězila v něm stropnická škola. Odstup novohradské školy vzhledem ke skutečnosti, že jsme s výukou šachů začali v říjnu 2014, je přijatelný. A za rok uvidíme.
Ještě je nutné uvést složení družstev:
ZŠ a MŠ Horní Stropnice – Lucie Rolinková, Matěj Červ, Patrik Mikl, Adéla Rolinková, trenéři – Dominik a František Rolinkovi
ZŠ Nové Hrady – Tadeáš Janeček, Jan Pávek, Marek Rolínek, Petr Vochoska, trenér – Mgr. Vili-bald Rolínek
Vilibald Rolínek

Konečné pořadí zde.