Zrak patří mezi nejdůležitější smysly, které máme, a proto nás dne 3. 6. 2014 navštívili pracovníci Tyflokabinetu České Budějovice, o. p. s. Zájemcům změřili zrak pomocí přístroje plusoptix A09. Díky tomuto přístroji, který má na sobě namalovaný obličej a pro větší upoutání pozornosti vydává zvuky, je vyšetření pro děti zábavou.

Ty poté jen pozorují obličej na přístroji po dobu dvou vteřin a přístroj vyhodnotí údaje z jejich očí.

Celkem bylo vyšetřeno 34 dětí z mateřské školy. U 27 dětí odpovídaly naměřené hodnoty věku a u sedmi dětí se objevily oční vady různého stupně. Protokoly o vyšetření jsme i s dalšími doporučeními předali rodičům.
S pracovníky Tyflokabinetu jsme se domluvili na další spolupráci, a proto navštíví naši mateřskou školu i v příštím roce.
Pokud byste měli o vyšetření zájem i pro vaše dítě a jeho věk se pohybuje v rozmezí od 6 měsíců do 7 let, můžete se objednat na individuální oční vyšetření přímo do Tyflokabinetu.

Jana Vondráčková