Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko naší školky. Nejdříve jsme se seskupili uvnitř zbrojnice okolo Filipa a Michala Kusákových, kteří nám vyprávěli, čím vším se dobrovolní hasiči zabývají. Ukázali nám, kde mají umístěné pracovní kombinézy, jak funguje dýchací přístroj a kdy se používá.

Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

V úterý 13. 5. 2014 se konala beseda o animovaném filmu s režisérem večerníčku Krysáci Cyrilem Podolským. 

Provedl nás tvorbou loutkového večerníčku od úplného začátku až po odvysílání v televizi. Nejprve se musí navrhnout a vyrobit loutky. Tato příprava trvá i dva měsíce. Jedna loutka stojí 50 000 Kč a více. Vteřina filmu obsahuje 25 fotografií, které se rychle promítnou, abychom viděli pohyb loutky jako ucelený.

Každá rekvizita, např. hrneček, lžička, musí být podobná realitě a vyrobena z lehkého materiálu, aby ji loutka mohla držet v ruce, např. pravý chlebíček nebyl rozpoznatelný od dřevěného. V ateliéru natočí několikačlenný štáb pouze 10 vteřin filmu za den. Jeden díl večerníčku, který trvá přibližně sedm minut, se natáčí asi 2 měsíce. Zajímavé bylo, že když se má loutka pohybovat chůzí, musí se přišroubovat k povrchu a až pohyb vykoná, tak se zase odšroubuje a díra se zacpe chlebovou střídkou, aby nebyla poznat. Viděli jsme i úvodní díl k novému večerníčku o kuchyňských duších Šiflíkovi a Šuflíkovi, který bude v televizi asi za 4 roky.
Pan režisér nám prozradil mnoho zajímavých informací. Každý se po této besedě alespoň na chvíli zatoužil stát animátorem večerníčků. Je to práce velice namáhavá a člověk musí mít hodně trpělivosti.

Adéla Zemanová a Hana Papoušková, IX. třída