Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

 Dne 30. 4. 2014 a 2. 5. 2014 se v naší škole připomínal Den Země. 

Ve středu 30. 4. se jako každoročně celá škola odebrala na brigádu do lesů. 1., 5., 7., 8. třída tvořili spolu s třídními učiteli první skupinu, která se vydala k Olbramovu. Druhou skupinu představoval zbytek školy a jejich doprovod, ti se vydali směrem na Černé Údolí. Obě skupiny vytahovaly z porostu vyřezané břízky a připravovaly je na hromady ke štěpkování.

Byl to náročný den, ale rádi jsme pomohli našim lesům.


V pátek 2. 5. 2014 se v areálu školy konaly soutěže osmi týmů (Dinosauři, Lvi, Smajlíci, Hollywoodi, Vetřelci, Dalmatini, Skřeti, Supermani). Ráno v osm hodin vyrážely týmy se svými veliteli, žáky deváté třídy, soutěžit. Čekalo nás osm soutěžních stanovišť: přeprava jednoho žáka, který seděl na fošně, po PET lahvích, dále třídění odpadu, přiřazování přírodnin, seřazování potravních řetězců, poznávání brambor, cvrnkání kuliček, kuželky a slalom poslepu, skládání světadílů a přiřazování charakteristických plodin k jednotlivým světadílům.
Dle bodů u jednotlivých stanovišť se určilo pořadí týmů. Někteří byli první a jiní zase poslední. Byl to povedený den, který jsme zakončili společným obědem.


Gabriela Charvátová, Tereza Gondeková