Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko naší školky. Nejdříve jsme se seskupili uvnitř zbrojnice okolo Filipa a Michala Kusákových, kteří nám vyprávěli, čím vším se dobrovolní hasiči zabývají. Ukázali nám, kde mají umístěné pracovní kombinézy, jak funguje dýchací přístroj a kdy se používá.

Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

logoling b

Dne 1. 4. 2014 jsme se vydali společně se žáky základní školy z Nových Hradů a SOU v Trhových Svinech do Brna. V rámci projektu „Rozvoj technického vzdělávání v Jihočeském kraji“ jsme jeli na veletrh zemědělské techniky TECHAGRO.

Vedle zemědělských strojů jsme si prohlédli také expozice lesnické techniky a pavilon věnovaný myslivosti. Cesta byla dlouhá, zažili jsme zácpu na opravované dálnici D1, ale do Brna i zpět jsme dojeli v pořádku. Z výstavy jsme si odvezli plno informací o zemědělství, a také pár informací o myslivosti a lesnictví. Udělali jsme si představu, jak velké a složité stroje dnešní zemědělci používají.


David Koiš
VII. třída