Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

 Ve středu 5. března 2014 se IV. třída vydala do Centra ekologické a globální výchovy Cassiopeia v Českých Budějovicích na program „Putování přírodou České republiky“.


Pod vedením Mgr. Tomáše Smrže se děti na různých stanovištích a při rozličných hrách seznámily s místní živou a neživou přírodou, spolupracovaly ve skupinách či se staly majiteli zvířat a rostlin typických pro naši zemi.

Samy děti k tomu napsaly:

Bylo to dobré a zábavné. Hádali jsme, mysleli, hmatali kameny za zády, bavili jsme se. Pan Smrž na podlahu vyskládal 5 obrázků- rybník, pole, louka, potok a les, my jsme dostali kartičky zvířat a rostlin a měli jsme je dát k obrázkům, kam patří. Bylo to dobré.
Jan Charvát

Viděli jsme krásné kameny, třeba český granát, pískovec, vápenec, žulu a čedič, v jednom kameni byli obtištění trilobiti. Byly tam bezva hry, při hře s kartičkami například do lesa patřily veverky, pak jsme hodili kostkou a byla změna- les byl pokácený a veverky už v něm být nemohly.
Kristýna Martínková

Bylo to pěkné, promyšlené, hádali jsme, mysleli jsme, prostě to tam bylo super. Na jednom stanovišti bylo to, co se stane s rybníkem, polem atd., když se o ně nestaráme. Na dalším stanovišti jsme poznávali kameny a přiřazovali je k obrázkům, potom jsme přemýšleli, jaké přírodní prostředí je ovlivněné činností člověka a jaké ne. V kruhu na zemi jsme také hráli hru s kartičkami, losovali jsme změny, četli jsme je a přidávali nebo odebírali rostliny a živočichy u obrázků jejich výskytu.
Josef Šulista

O přestávce se děti podívaly také do zahrady ekologického centra. Mohly si prohlédnout hotel pro hmyz, rybníček, vyzkoušet různé venkovní zvonkohry, houpačku, kuželky z PET lahví, dřevěné balancovací skateboardy nebo pojmenovávat místní keře a stromy pomocí dřevěných sloupů s vyřezanými průzory a informačními tabulemi.
Jana Míšková
třídní učitelka