Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Náš lyžařský kurz probíhal v okolí Hojné Vody od pondělí 3. 2. do pátku 7. 2. 2014. Zúčastnilo se ho devět žáků VII. třídy a tři žáci z VIII. třídy. 

První den jsme se učili, jak správně namazat lyže, potom jsme se sbalili a šli jsme pěšky na vodárnu. Našli jsme si pěkné místečko, kde bylo trochu sněhu.

Nasadili jsme si lyže a pan učitel nám ukazoval, jak na to. Zvykali jsme si stát na lyžích a začínali jsme i trochu „běžkovat“.
Následující den byl už více namáhavý. Vyjeli jsme na Hojnou Vodu, tam jsme na louce u lesa lyžovali. Někteří z nás dovedně padali, a proto se to obešlo bez zranění.
Ve středu jsme se vydali na stejné místo. Už nám to docela šlo. Ve čtvrtek, nám pan učitel vyjel stopu, poté vzal stopky a my jsme lyžovali na čas.
Poslední den jsme si dokonce vyrobili i skokánek, který byl úžasný. Lyžování nás všechny bavilo a nechtěli jsme, aby kurz skončil.
Lyžařský výcvik bychom ohodnotili tak, že byl nejlepší a nejúžasnější, co kdy mohl existovat. Našim dvěma pánům učitelům Francovi a Drboutovi bychom chtěli poděkovat za trpělivost a za to, že nás učili lyžovat.

Za VII. třídu Patrik Lavička, David Koiš a Vratislav Vlásek