Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Školy pro venkov, CZ.1.07/1.1.10/02.0037
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z Harbachu v Horní Stropnici
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko...

Číst dál...
Zvonek z Novohradských hor - místní kolo, zpěv
Den Země 2018
Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Předškoláci na návštěvě Domu pro seniory Horní Stropnice
Návštěva Lince
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Byl čtvrtek 19. 12. 2013 a úderem 18. hodiny se hlavní vchod naší školy otevřel žákům III. a IV. třídy, protože pro ně jejich slečny učitelky třídní Radka Červenková a Jana Míšková připravily překvapení. Děti dostaly opět po roce možnost celou noc pobýt ve škole, vytvořit si drobné dárečky a pobavit se v maškarním přestrojení.

Honza Charvát ze IV. třídy tuto akci stručně popsal slovy:
„S Lukášem jsme cestou do školy potkali Petru a Kryštofa, zašli jsme pro Filipa. Ve škole jsme si vybalili věci nahoře v místnosti, kde jsou palandy. V aule se vařil čaj, vzali jsme si tam hrníčky, cukroví a jídlo. Vyráběli jsme papírové krabičky na čokoládové bonbóny a svícínek z těsta, který se pekl v troubě. Pak jsme se převlékli do masek a hráli hry. Na závěr večera jsme se šli umýt, paní učitelka nám přečetla pohádku a my jsme spali až do rána.“
Čokoládové bonbóny si děti vyráběly samy a všichni je měly moc krásně nazdobené. Přestrojení v maskách jsme si užili kratší dobu než minulý rok, tlačil nás totiž čas a únava po vyrábění svícínků a čokolády, nicméně děti byly šikovné a zaslouží velkou pochvalu.
Druhý den, v pátek 20. 12. 2013 ráno, byl budíček hodně brzy, abychom po sobě stihli uklidit v aule a družině, kde přespávala III. třída. Nikomu se ale příliš vstávat nechtělo. Nakonec se to podařilo všem a dokonce jsme přeprali i spacáky, které se ne a ne vejít zpátky do obalů.
Následoval program ve třídách, rozdali jsme si dárky, vyfotili jsme se u stromečku, za který tímto velice děkujeme panu Šulistovi. Čtvrťáci se vydali směrem na Olbramov, aby v lesíku nechali také něco na zub pro zvířátka. Zima byla pořádná, největší radostí tak byla zamrzlá kaluž u olbramovské zastávky.
Po návratu do školy jsme odstrojili stromeček a čekal nás poslední letošní turnaj ve vybíjené s V. třídou. Únava po skoro probdělé noci byla však znát, takže tentokrát zvítězili páťáci, ale už se moc těšíme na odvetu v novém roce 2014.

Jana Míšková, tř. učitelka IV. třídy