Dne 11. září nás ve škole navštívila nadrotmistryně Hana Kroupová, která nás informovala o dění na letecké základně Čáslav. Potom nám povídala o svých povinnostech. Dozvěděli jsme se, že obsluhuje přistávací zařízení.

Pracovní doba slečny Kroupové ve směně trvá 25 hodin a i v čase k odpočinku spí s vysílačkou u postele, aby mohla na pokyn operátora ve správný čas vyrazit na určené místo. Poté má 3 dny volna.

Vystudovala vojenskou školu v Brně a snažila se dostat na vysokou vojenskou školu, kam ji bohužel nevzali. Nyní studuje vysokou civilní školu.

Pan ředitel k nám slečnu Kroupovou pozval, aby nám ukázal, že se základem ze školy, kterou studujeme, se dá dostat i na vysoce kvalitní školy. Stačí se jen snažit!!!

Michal Papoušek