Děti z Harbachu v Horní Stropnici
T-Mobile Olympijský školní běh
Děti z mateřské školy na exkurzi u SDH

Dne 6. října 2017 se všechny děti vypravily za větrného počasí na návštěvu do místní požární zbrojnice. Sbor dobrovolných hasičů sídlí nedaleko naší školky. Nejdříve jsme se seskupili uvnitř zbrojnice okolo Filipa a Michala Kusákových, kteří nám vyprávěli, čím vším se dobrovolní hasiči zabývají. Ukázali nám, kde mají umístěné pracovní kombinézy, jak funguje dýchací přístroj a kdy se používá.

Bruslení v Budvar aréně
MŠ v Bedřichově
Burza škol
Centrum ekologické a globální výchovy Cassiopea
Zvoneček
Mikulášská nadílka
Den Země

Dne 11. září nás ve škole navštívila nadrotmistryně Hana Kroupová, která nás informovala o dění na letecké základně Čáslav. Potom nám povídala o svých povinnostech. Dozvěděli jsme se, že obsluhuje přistávací zařízení.

Pracovní doba slečny Kroupové ve směně trvá 25 hodin a i v čase k odpočinku spí s vysílačkou u postele, aby mohla na pokyn operátora ve správný čas vyrazit na určené místo. Poté má 3 dny volna.

Vystudovala vojenskou školu v Brně a snažila se dostat na vysokou vojenskou školu, kam ji bohužel nevzali. Nyní studuje vysokou civilní školu.

Pan ředitel k nám slečnu Kroupovou pozval, aby nám ukázal, že se základem ze školy, kterou studujeme, se dá dostat i na vysoce kvalitní školy. Stačí se jen snažit!!!

Michal Papoušek