Pastelky

Školní poradenské pracoviště

Od letošního školního roku školní poradenské pracoviště (ŠPP), které zajišťuje žákům, jejich zákonným zástupcům i pedagogům ZŠ a MŠ Horní Stropnice poskytování poradenských služeb. Od letošního školního roku pracuje ŠPP ve složení:

• Mgr. Jana Jarkovská - kariérový poradce
  • Mgr. Michaela Lišková - školní metodik prevence
  • Mgr. Lada Ondřichová – speciální pedagog
  • Mgr. Tomáš Rolínek - výchovný poradce

Tito poradci spolupracují mezi sebou, zároveň také spolupracují s třídními učiteli, žáky, zákonnými zástupci žáků, s asistenty pedagogů a s dalšími pedagogickými pracovníky. Činnost poradců se vzájemně prolíná. Služby školního poradenského pracoviště jsou bezplatné.

Cíle školního poradenského pracoviště

• prevence školní neúspěšnosti,
  • primární prevence sociálně patologických jevů,
  • péče o žáky s výchovnými či výukovými obtížemi, vytváření podmínek pro snižování těchto obtíží,
  • budování příznivého sociálního klimatu ve škole,
  • péče o žáky se speciálně vzdělávacími potřebami,
  • péče o žáky z jiného kulturního prostředí a o žáky se sociálním znevýhodněním,
  • péče o žáky nadané a mimořádně nadané,
  • kariérové poradenství – vzdělávací, informační a poradenská podpora v případě profesního uplatnění i dalšího studia,
  • metodická podpora učitelů v rámci problematik zmíněných výše,
  • prohlubování a zlepšování komunikace mezi školou a zákonnými zástupci,
  • spolupráce se školskými poradenskými zařízeními (pedagogicko-psychologické poradny, speciálně pedagogická centra,…) a s úřady práce.

Konzultační hodiny a kontakty ve školním roce 2024/2025

bude brzy doplněno

Milé studentky, milí studenti,

někdy se můžete dostat do situace, se kterou si nevíte rady. Trápení máme občas všichni, ale život nám kolikrát připraví něco, s čím se sami vypořádat nedokážeme. Ať se problém zdá jakkoli neřešitelný, vždy se nakonec vyřešit dá. Jen je důležité vědět, že na to člověk nikdy není sám. A ani na naší škole na to nejste sami! Pokud zrovna nechcete problém řešit přímo, můžete kromě školní schránky důvěry Mgr. Michaely Liškové využít i tuto online schránku.

Jak to funguje?

Veškerá komunikace mezi námi probíhá ANONYMNĚ, pokud na tom Vy sami nebudete chtít něco změnit.

Komu píšete?

Mgr. Michaele Liškové (školní metodičce prevence), Mgr. Ladě Ondřichové (speciálnímu pedagogovi), Mgr. Janě Rosecké (zástupkyni ředitele školy) výchovné poradkyni) a Mgr. Tomáši Rolínkovi (výchovnému poradci a řediteli školy).

Sami problém nemáte, ale někdo z blízkých ano?

Ať už jste rodič našeho žáka / naší žákyně, nebo spolužák / spolužačka, i tak se nám ozvěte. Společně budeme hledat, jak dotyčnému můžeme pomoci.

Odkaz na schránku důvěry

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.